کوتاهی مدیران سرخابی در حل مشکلات مالی کار دستشان داد/ باید تیم‎های ‌ورزشی را وارد فرابورس کردرحیم زارع در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به احتمال حذف باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا به دلیل عدم پرداخت بدهی‌های خود، گفت: از آنجا که این دو باشگاه همواره با مشکلات مالی متعددی رو به رو هستند به‌عنوان رئیس کمیته فوتبال مجلس با رئیس سازمان امور مالیاتی جلساتی برگزار کردیم تا فرصت پرداخت بدهی‌‎های این باشگاه‌ها تمدید شود و از بُعد قانونی جهت حضور در مسابقات مختلف مشکلی نداشته باشند اما سایر بدهی‌های سرخابی‌ها کار دست‌شان داده است لذا باید تدبیری اساسی برای این مهم اندیشیده شود.


نماینده آباده و بوانات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مدیرعاملان این دو باشگاه در حوزه بدهی‌های مالیاتی گذشته و حال باشگاه‌ها، اقدامات و برنامه‌ریزی قابل‌قبولی نداشته‌اند چراکه بخشی از این بدهی‌ها از 10سال گذشته باقی مانده است.


وی با بیان اینکه مجلس به تنهایی نمی‌تواند مشکلات متعدد و پیچیده فوتبال به‌ویژه دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را حل کند، اضافه کرد: حذف تیم‌های ایران از لیگ قهرمانان آسیا آبروریزی بزرگی است اما مسئولان با وجود داشتن فرصت کافی برای حل این مشکل اقدام موثری نکردند.


این نماینده مجلس با اعتقاد به اینکه تیم نفت به بخش خصوصی واگذار شد اما مشکلات اقتصادی آن همچنان حل نشده و این تیم از لیگ قهرمانان آسیا حذف شد، بیان کرد: متاسفانه واگذاری به بخش خصوصی در ایران به دلیل طی نکردن مسیر درست و منطقی نمی‌تواند راهگشا شود.


زارع با بیان اینکه باید تیمهای ‌ورزشی را وارد فرابورس کرد تا صاحب درآمد ثابت شوند، افزود: در این صورت مردم و طرفداران نیز سهامدار باشگاه شده و در این صورت می‌توان رشته‌های مختلف ورزشی را به درآمدزایی رساند.


رئیس کمیته فوتبال مجلس شورای اسلامی همچنین با انتقاد از اینکه ورزش در ایران به چشم یک صنعت دیده نمی‌شود، گفت: متاسفانه نگاه‌ها در ایران به ورزش کاملا سیاسی است و رویکردهای سیاسی نتایجی جز آشفتگی در ورزش به دنبال ندارد.


به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رسانه‌ها به تازگی اعلام کردند مهلت کنفدراسیون فوتبال آسیا به تیم‌های استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی برای جلب رضایت بدهکاران این تیم‌ها جهت حضور در لیگ قهرمانان آسیا به سرآمده و این کنفدراسیون 2آذرماه اسامی تیم‌هایی که می‌توانند در این لیگ حضور داشته باشند اعلام خواهد کرد./


پایان پیام

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *