چرا فراکسیون امید درباره غلامی به جمع بندی نرسید/ حمایت اصولگرایان از غلامی را نقطه ضعف نمی دانستیممحمود صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص حواشی فراکسیون امید در جریان رای اعتماد به منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و عدم ارایه نظر نهایی این فراکسیون، گفت: کمیته آموزش عالی مجلس با وجود نقدهای مطروحه، تاکید داشت که آقای غلامی به دلایل مختلف باید از رای موافق برخوردار گردد اما برخی از اعضای فراکسیون امید به جهت مخالفت‌هایی با نظر این کمیته موافقت نکردند.


نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با این حال کمیته تخصصی آموزش عالی به جهت برگزاری جلسات متعدد با دانشجویان و صاحب نظران آموزش عالی و علی رغم نقدهای موجود به لحاظ رویکردی، آقای غلامی را دارای پیشینه شناخته شده اصلاح طلبی و از جهت علمی نیز استاد تمام دانست و این موضوع را نیز اعلام کرد.


وی افزود: بنا بر نظر کمیته آموزش عالی مجلس، آقای غلامی با 12 سال سابقه مدیریتی به لحاظ تجربی توانسته بود که تنها در هشت سال ابتدایی با ارتقاء سطح دانشگاه همدان به سطح دو موفقیت دو چندان کسب کند، از این جهت وی مورد اعتماد کمیته تخصصی مجلس قرار گرفت.


فراکسیون امید نگاه منفی به حمایت اصولگرایان از غلامی نداشت


این نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد: حمایت اصولگرایان از آقای غلامی را نباید نقطه ضعف وی تلقی کرد زیرا وی به جهت برخورداری از ظرفیتی خاص به عقیده ما می‌تواند دیدگاه دو جناح اصولگرا و اصلاح طلب را تجمیع کند.


صادقی با بیان اینکه فضای دانشگاهی و آموزش عالی نیازمند کمترین تنش‌ها است، گفت: تحقق اولویت‌های حوزه علم و فناوری نیازمند فضای آرام -نه به شکل آرام گورستانی- بلکه فضای آرام بیان همه اظهارنظرها بدون تنش است، از همین رو به نظر اعضای کمیته تخصصی آموزش عالی مجلس، آقای غلامی این ظرفیت را دارا بود.


این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: سایر اعضای فراکسیون امید به جهت نقدهای مطرح و به ویژه برای احترام به نظر دانشجویان با وی مخالفت کردند بنابراین نظر واحدی از سوی فراکسیون امید درباره وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ‌ارایه نشد، در حقیقت مخالفان بر این باور بودند که آقای غلامی نتوانست نمایندگان را درباره نقدهای مطرح شده مجاب کند.


وی ادامه داد: از سوی دیگر فراکسیون در ساعات قبل از آغاز صحن علنی و جلسه رای اعتماد به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری کمتر از یک ساعت فرصت داشت لذا کمیته تخصصی آموزش عالی زمان بیان توضیحات پیرامون نقدهای مطرح و تشریح پاسخ آقای غلامی به سایر اعضای فراکسیون امید را پیدا نکرد.


نیمه خالی لیوان در مورد غلامی پر رنگ‌تر دیده شد


صادقی با بیان اینکه متاسفانه نیمه خالی لیوان در مورد آقای غلامی پر رنگ‌تر دیده شد، تصریح کرد: به جهت فضای فراکسیون و عدم تجمیع نظر واحد سه مرتبه رای گیری درباره اعلام نظر موافق، مخالف یا ارائه نظر بر اساس تشخیص فردی نمایندگان انجام گرفت که در نهایت نظر سوم رای آورد، بنابراین هر کدام از اعضای فراکسیون امید بنا بر نظر شخصی به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری رای دادند./


پایان پیام

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *