محکومیت شهروندان بحرینی به اتهام‌ جاسوسی ایران بهانه‌تراشی است/ حاکمیت بحرین خواهان وابستگی انقلابیون به ایرانولی‌الله نانواکناری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در واکنش به محکومیت شهروندان بحرین به حبس ابد و حبس‌های طولانی مدت با اتهام جاسوسی برای ایران، گفت: سران حکومت وابسته به آمریکا همانند ایلات متحده به دنبال بهانه تراشی علیه ایران بوده تا جمهوری اسلامی را در اقدام عملی غیرمنصفانه قرار دهد. لذا حکومت‌هایی چون بحرین و عربستان سعودی با بهانه‌گیری به دنبال انتصاب این اقدامات به ایران هستند.


نماینده مردم بابلسر و فریدون کنار در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: انقلاب بحرین به وسیله مردم هدایت شده کما اینکه اقدامی خود جوش و مردمی است تا از ظلم و ستم خارج شوند، بنابراین «مردم» بر علیه حاکمیت بحرین دست به اقدامات انقلابی زدند.


وی افزود: منطقی برای اقدامات حاکمیت بحرین وجود ندارد از این رو با بهانه‌جویی‌ها و اتهام زنی علیه جمهوری اسلامی خواهان وابستگی انقلابیون به ایران و عوامل خارج از کشور هستند، هرچند جمهوری اسلامی از اقدامات مردمی بحرین حمایت کرده اما وابستگی بین آنها و ایران وجود ندارد.


نانواکناری با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران بر اساس مفاد قانون اساسی حامی همه مستضعفان بر روی کره زمین است، گفت: انقلاب اسلامی با نگاه نو اندیش و حمایت پویا سبب بیداری و تحقق احساس رهایی مردم شده است، این موضوع برای مردم جهان جهت رهایی از ظلم و ستم نیز راهنما و الگوست.


این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حاکمان بحرین از تحقق منطق الهی در قالب انقلاب مردمی هراسان هستند، تصریح کرد: از این رو ایران هراسی را در دستور کار خود قرار داده و به هر بهانه‌ای آن را مطرح می‌کنند.


عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: حال آنکه جمهوری اسلامی این نوع رفتارهای خصمانه حاکمان بحرین را محکوم و برای مدافعان مسیر استقلال مردم آرزوی توفیق و موفقیت می‌کند.


به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ دادگاه آل خلیفه ۱۸ جوان را به اتهامات واهی همچون جاسوسی برای ایران به سلب تابعیت، حبس ابد و تحمل ۱۰ تا ۱۵ سال زندان محکوم کرد. بر اساس ادعای وزارت کشور بحرین متهمان این پرونده متهم به جاسوسی برای جمهوری اسلامی ایران بوده و همچنین متهم هستند از مقامات سپاه پاسداران و حزب الله لبنان حمایت فکری و مالی جهت تشکیل گروه تروریستی که از آن به عنوان شاخه نظامی جنبش الوفاء بحرین یاد شده اقدام نموده اند./


پایان پیام

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *